מערכת שעות של יוגה מחוץ למזרן - פרטים והרשמה

פרטים על אלעד נחשון - קצת עליי ועל יוגה מחוץ למזרן

אף פעם לא אהבתי ספורט.

האווירה המצ'ואית והתחרותית העיקה עליי עוד משיעורי הספורט בבית הספר וזה שהייתי שמן סיפק לכולם גם לא מעט בדיחות בימים האלו. ככל שגדלתי גם בחדרי הכושר לא מצאתי מרחב נעים ונינוח שאפשר לי לאתגר את עצמי בסביבה הנכונה לי. חיפשתי רבות אחר עיסוק ספורטיבי שיכלתי להתחבר אליו וללמוד לאהוב אותו אבל שום דבר לא דיבר אליי. הרמת המשקולות הייתה משעממת, הריצה הכבידה עליי, התרגילים שעשיתי בבית הזכירו לי את הבגרות בספורט ולא מצאתי שום דבר אחר שעניין אותי להתמיד בו.

באביב 2018 אחרי שהחלטתי לא להתמודד פעם נוספת לראשות אגודת הסטודנטים באקדמית ת"א-יפו, הרשיתי לעצמי לקחת פסק זמן בקיץ המתקרב ולראות לאן מועדות פניי – ואז היה שיעור היוגה הראשון ששינה את חיי. בלי מראות, בלי להסתכל לצדדים, בלי צורך להוכיח כלום. רק אני והמזרן.

בכל יום מאז פגשתי את המזרן, ובעצם את עצמי. דרך היוגה גיליתי כוח ועצמה שלא ידעתי שאני מסוגל לפתח, התחלתי להרגיש מה זו נשימה מודעת שמשתמשת בכל חלל הריאות, שוטטתי בתוך הלב ונפרדתי ממזונות שלא עשו לי טוב ואפילו היוגה גם הפסקתי לעשן סיגריות אחרי 10 שנים.

אני חושב שבנקודת המפגש בין הנשימה, הגוף והנפש, היוגה יוצרת אימון חוצה-תחומים, מנטלי ופיזי גם יחד, שגורם לגוף להתעצב ולגדל שרירים יפייפיים מתוך המסה הנכונה לו ובקצב המתאים לו. בחוויה האישית שלי, תוך שמונה חודשים השלתי מעליי כ-10 ק"ג, עם 10.8 אחוזי שומן, שמרתי על משקל יציב מבלי ללכת בכלל למכון הכושר, פיתחתי מערכת יחסית שונה לגמריי עם לחם וסוכר אבל יותר מהכל – התאהבתי בהרגשה של המתיחה וההתרחבות ומצאתי כוחות להתמיד. אני חושב שפשוט הבנתי עד כמה היוגה כל כך שימושית בחיי היומיום שלי.

סוג השיעורים

בשיעורים שלי אני מתבסס על שיטת האשטנגה בכל הנוגע לסרגל המאמץ המדויק שהיא מציעה ועל כן השיעורים הם דינמיים וברמות מאמץ שונות. מתחילים בחימום, ברכות שמש, רצפים של רגליים ושרירי ליבה, בדרך כלל אסאנה מורכבת כמו עורב או עמידת אמות– ולאחר מכן מתיחות, תנוחות הפוכות ומנוחה. אני שם דגש גדול על ויניאסה מבחינת החלק של ה-FLOW בתרגול, זה שנותן לי גם את החופש לאלתר בהתאם לאנרגיה של הקבוצה, עם הקפדה כמובן על התאמה בין תנועה ונשימה.

הרשמה דרך הוואצאפ